21 Paź 2014

Odtwarzacz filmów w Excel’u? Nic trudnego!

1 Komentarz

Pewien użytkownik Reddita znalazł sposób na ominięcie blokad administratorskich na komputerach u swojego pracodawcy w biurze. Doszło do tego, że nawet Windows Media Player został potraktowany jako aplikacja niepożądana, a co za tym idzie od razu został zablokowany, jedyną dostępną przeglądarką jest Internet Explorer 7 (bez obsługi HTML5 🙂 ) z wyłączonymi wtyczkami.

Przy użyciu Windows API, udało mu się zaprogramować odtwarzacz multimedialny w arkuszu Excela. 

Odtwarzacz filmów w Excel

Odtwarzacz filmów w Excel

 

Jakby tego było mało, jego praca była monitorowana przez aplikację. Tak więc nasz pomysłowy użytkownik osiągnął 98% czasu poświęconego na pracę w Excelu – co jest świetnym wynikiem. Jak sam napisał, wszyscy byli zadowoleni. Obecnie prowadzi pracę nad udoskonaleniem arkusza (na chwilę obecną odtwarzacz filmów w Excel nie ma kontroli dźwięku). Wbudowana funkcja playlisty oraz innych podstawowych funkcji odtwarzacza na prawdę robi wrażenie. Odtwarzane formaty zależne są od zainstalowanych w systemie kodeków, MPEG i AVI są dostępne wyjściowo.

Aby użyć tego narzędzia, wystarczy ściągnąć dokument, w pierwszym arkuszu podać ścieżki do filmów bądź muzyki (koniecznie od nowych wierszy), przejść do drugiego arkusza i nacisnąć PLAY 🙂

Gratulujemy pomysłu!

[do góry]
Jeden komentarz do Odtwarzacz filmów w Excel’u? Nic trudnego!

[do góry]

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *